ROZMĚRY ITALSKÉHO POVLEČENÍ

Italské povlečení má velikosti promyšlené do posledních detailů. Existují 2 druhy italského povlečení a to povlečení 250x200 cm a povlečení 270x290 cm. Vlastnosti vyplývající z těchto rozměrů povlečení zvyšují pohodlí, kvalitu spánku a snadnější je díky nim i údržba povlečení jako taková. Přinášíme Vám stručný popis velikostí a způsoby správného stlaní italského ložního prádla.

Povlak na přikrývku 250x200 cm

Horní list 270x290 cm

Povlak na polštář 50x80 cm

Prostěradlo s gumou 180x200 cm

Prostěradlo 270x290 cm

 

POVLAK NA PŘIKRÝVKU 250 x 200 cm (+ 50 cmpřikrývka 250 x 200 cm)

Šířka přikrývky 250 cm

Italské přikrývky pro dvoulůžko jsou standardně široké 250 cm. Tato šířka poskytuje velmi pohodlný a ničím nerušený spánek ve dvou pod jednou dekou. Již se nebudete muset v noci přetahovat se svým partnerem o svou přikrývku. Navíc je přikrývka tak široká, že díky přehnutí přes postel utěsní prostor tak, ze Vám pod ni nebude proudit chladný vzduch.

Délka přikrývky 200 cm (+ 50 cm)

Oproti standardním povlakům na přikrývku s délkou 200 cm nabízí italské povlečení na povlacích navíc 50 cm délky, které zastrčíte pod matraci. Tím bude přikrývka nejen zafixovaná, ale zamezíte tak proudění chladného vzduchu pod přikrývku a zůstanete po celou noc v teple. Povlaky jsou určeny přímo pro přikrývky 250x200 cm i když celkový rozměr povlaku na přikrývku je 250x250 cm. Jak přikrývka vypadá na posteli 160x200 cm se můžete podívat na obrázku.

Způsoby stlaní postele s přikrývkou 250x200 cm (+ 50 cm)

Italské povlaky na přikrývky 250x200 cm (+ 50 cm) mají běžně zmíněných 50 cm délky navíc k založení pod matraci, které slouží k fixaci přikrývky na posteli.
Do povlaku nejdříve běžně povléknete deku o rozměru 250x200 cm a naaranžujete na postel, dle vlastních požadavků. Na okrajích postele Vám zůstanou převislé části přikrývky. Spodní část povlaku zastrčíte pod matraci a Vaše postel je připravena ke spánku. Přikrývka je fixována a nebude Vám sklouzávat. Převislé postranní části přikrývky je dobré na noc nechat jak jsou, aby udržovaly pod dekou příjemné teplo. Na den tyto postranní převislé části můžete také zastrčit pod matraci a postel bude krásně urovnaná a ustlaná.

 

 

HORNÍ LIST 270x290 cmhorní list s přehozem na postel

Horní list není prostěradlo

Mezi další klasické italské povlečení patří povlečení 270x290 cm jehož součástí je horní list 270x290 cm, který samostatně slouží pro přikrývání v horkých letních měsících a nebo spolu s přehozem i v zimě. Takový způsob stlaní postele se nejčasteji používá v Itálii a v mnoha moderních hotelech po celém světě. Horní list na dvoulůžko má stejný rozměr jako prostěradlo, tedy 270x290 cm, ale na rozdíl od něj je běžně zdobený dekoračním lemem.

Stlaní postele s horním listem

Horní list uložte na postel zastlanou prostěradlem tak, aby asi 50 cm horní dekorované části byl přehnuta směrem nahoru a máte postel připravenou ke spánku. Přes den můžete celý horní list zastrčit pod matraci. V zimě při stlaní postele s přehozem doporučujeme spodní část horního listu u nohou zastrčit pod matraci a dekorační část horního listu přehnout přes přehoz jako je na obrázku. Pro zimní období doporučujeme překrytí horního listu teplejším přehozem s vnitřní náplní.
Horní listy doporučujeme měnit a prát stejně často jako klasické povlaky na přikrývky.

 

 

POVLAK NA POLŠTÁŘ 50x80 cm

povlak na polštář 50x80 cmPovlaky na polštáře je možné používat v kombinaci s polštáři ve velikosti jak 40x70 cm, tak 50x80 cm z naší nabídky. Konečný vzhled, to jak bude či nebude povlak těšný, je daný pouze mohutností a výškou samotného polštáře.

Povlaky na polštáře mají běžně hotelový uzávěr, který velmi usnadňuje povlékaní a zamezí drobným otlačeninám od zapínacích částí polštáře. Na jedné straně povlaku je otvor po celé šířce, do kterého vsunete polštář a překryjete ho vnitřní zpětnou kapsou. Kapsa brání samovolnému vysunutí polštáře z povlaku.

Zdobení

Povlaky na polštáře mají nejčastěji tři dekorační lemy po obvodu polštáře, které decentně polštáře ozdobí.

 

 

PROSTĚRADLO S GUMOU 180x200 cm

prostěradlo 180x200 cm s gumou Pro snadnou údržbu mají některé sady italského povlečení prostěradlo s gumou. Prostěradla jsou vždy vyrobena ze stejného materiálu jako celá sada povlečení. 

Guma pouze v rozích

Velkou výhodou italského prostěradla s gumou je, že guma je pouze v rozích a tak žehlení prostěradla a stlaní postele bude mnohem jednodušší. Po navléknutí prostěradla na matraci ze všech stran, fixuje guma v rozích prostěradlo proti vysunutí a zároveň jej krásně napíná.

Prostěradlo s gumou je vyrobeno pro matrace do velikosti 180x200 cm s výškou až 25 cm.

 

PROSTĚRADLO 270x290 cm

Nabízíme také sady italského povlečení, které mají prostěradlo bez gumy 270x290 cm. Díky tomu je toto prostěradlo vhodné téměř na jakoukoli velikost postele. Prostěradla 270x290 cm jsou vždy vyrobena ze stejného materiálu jako celá sada povlečení, vzájemně se barevně doplňují a ve většině případů mají barvu stejnou. Prostěradla bez gumy se velmi snadno žehlí.

Upozornění Upozornění: Povolen zápis do konfiguračního souboru: /home/p/povleceni/italske-povleceni.cz/public_html/includes/configure.php. Je zde potencionální bezpečnostní riziko - nastavte si atributy souboru na readonly/zákaz zápisu.
Jazyk:ČeskýRuský |Měna: CZK  EUR