DOPORUČENÝ ZPŮSOB PÉČE O LOŽNÍ POVLEČENÍ, RUČNÍKY A OSUŠKY

Veškeré ložní povlečení, ručníky a osušky nabízené v našem obchodě jsou vyrobeny z přírodních, vysoce jakostních tkanin. S každým praním se stávají krásnějšími, zářivějšími, hebčími a příjemnějšími na dotyk.

PÉČE O LOŽNÍ POVLEČENÍ

Doporučujeme dodržovat několik jednoduchých pravidel péče o ložní povlečení.

První praní

Před prvním použitím ložní povlečení namočte na noc do studené vody a pak ho vyperte na 40°C. To pomůže odstranit zbytkové látky, používané při výrobě a stabilizovat tvar a barvu výrobku.

Přírodní textílie se mohou po prvním praní srazit. Pokud bude praní a sušení probíhat při vysoké teplotě, sražení bude výraznější.

Při údržbě dodržujte instrukce uvedené na etiketě výrobku.

Třídění 

Před praním roztřiďte povlečení podle barev (bílé, barevné), podle druhu látky (bavlna, len, směsné textílie) a podle druhu výrobku (ložní prádlo, ručníky, ubrusy).

Snažte se vyhnout praní přírodních látek spolu se syntetickými. Od syntetických vláken se odděluje prach, který se lepí na přírodní látky a ty pak ztrácejí svou hebkost a elasticitu.

Nemíchejte povlečení určené pro domácnost (zvláště ručníky) s výrobky, obsahujícími háčkované detaily, zipy nebo patenty, protože se za ně mohou zachytávat nitě a může tak dojít k poškození látky.

Prací prostředek

Používejte neutrální tekuté, biologicky rozložitelné prací prostředky. Vyhýbejte se pracím práškům, anebo se alespoň ujistěte, že došlo k úplnému rozpuštění prášku, dříve než se látka dotkne vody. Nepoužívejte prací prostředky obsahující bělidla nebo optické zjasňovače. Bělidlo může změnit barvu výrobku nebo poškodit látku a zjasňovače obsahují modré částečky, které dráždí prádlo, neobsahují žádné čistící látky a během času způsobí změnu barevného odstínu látky.

Sušení

Sušení na šňůře je ideální variantou, protože se při něm prádlo vůbec nemačká.

Sušte povlečení ihned po vyprání a rozvěšujte ho pokud možno volně. Rozložte a roztřepejte každý kus před jeho pověšením.

Při sušení v sušičce nikdy nepoužívejte vysokou teplotu. Vyndejte povlečení ze sušičky před jeho úplným vysušením.

Žehlení

Prádlo nemandlujte, místo toho používejte kvalitní žehličku. Žehlete ložní povlečení a ubrusy za vlhka, žehlení je pak snazší. Výrobky s výšivkami žehlete naruby, aby se aplikace nepoškodily. Volte správnou teplotu žehlení - řiďte se informacemi na etiketě.

Před skládáním prádla se ujistěte, že je zcela suché.

Dodatečná doporučení

Povlaky se doporučuje prát obrácené naruby, aby se lépe zachovala jejich barva.
Perte pokud možno všechny části ložního kompletu společně, aby i po čase vypadaly stejně.
Vhodnější je sušit povlečení na šňůře, než v sušičce. Prádlo je pak svěží a snadněji se žehlí.


DOPORUČENÁ PÉČE O ŽUPANY, RUČNÍKY A OSUŠKY

Před prvním použitím se doporučuje župany, ručníky a osušky vyprat, aby byly měkčí a lépe sály vlhkost. Maximální absorpční schopnosti je dosaženo až po několikerém vyprání.

Tmavé barevné ručníky a osušky a světlé perte zvlášť, aby nedocházelo k míchání vláken.

Ručníky se doporučuje sušit v sušičce, protože si tak lépe uchovají svůj tvar a elasticitu.

Nedoporučuje se používat aviváž, protože ta se usazuje na povrchu bavlněných a lněných vláken, čímž dochází ke zhoršení absorpčních vlastností výrobku.

Při vyjímání prádla z pračky se doporučuje roztáhnout ručníky a osušky do jejich původního tvaru. Roztažení zopakujte ještě jednou po jejich uschnutí a poté je vyžehlete žehličkou nastavenou na nízkou teplotu.

Pokud by se na látce objevily trčící nitky nebo očka, můžete je prostě nůžkami zarovnat. Na kvalitu výrobku to nebude mít žádný vliv.

Nepoužívejte prací prostředky s optickými zjasňovači, protože zjasňovače dráždí prádlo, kontaminují životní prostředí a nemají žádné čisticí vlastnosti.

Upozornění Upozornění: Povolen zápis do konfiguračního souboru: /home/p/povleceni/italske-povleceni.cz/public_html/includes/configure.php. Je zde potencionální bezpečnostní riziko - nastavte si atributy souboru na readonly/zákaz zápisu.
Jazyk:ČeskýRuský |Měna: CZK  EUR